Betania Franciszkańska

Biblijna Betania jest małą miejscowością położoną blisko Jerozolimy. Tam mieszkały Marta, Maryja i Łazarz, przyjaciele Jezusa. Było to miejsce spotkania i odpoczynku dla Niego i Jego uczniów.

Betania Franciszkańska jest przeznaczona dla osób lub grup, które szukają miejsca do refleksji, ciszy i modlitwy, w otoczeniu przyrody i franciszkańskiej prostoty. Dzielimy się tym miejscem, byś mógł spędzić czas w skupieniu, z dala od hałasu miasta, przeznaczając go na to, co istotne, czyli słuchanie Słowa Bożego i odkrywając Jego wolę w twoim życiu… W tej wewnętrznej podrózy nie jesteś sam/a, bo towarzyszymy ci modlitwą z naszego klasztornego życia ukrytego z Chrystusem w Bogu, wstawiając się u Ojca, żeby czas przeżyty w tym miejscu, przyniósł owoce pokoju, miłości i pojednania. Parcela ma na celu służyć życiu duchowemu tych, którzy z niej korzystają, więc nie działamy dla zysku, tylko można wpłacić darowiznę za jej używanie. Dom znajduje się w Dehesilla de Calamon, bardzo blisko centrum Badajoz.

GALERÍA

CONTACTO

  • 690300764 – 673825038

  • betaniafranciscana1@gmail.com

  • Carretera EX – 310, Dehesilla de Calamón, nº 38 (“San Francisco”), Badajoz

Życie chrześcijańskie nie polega na modlitwie ani na działaniu, ani na cierpieniu, tylko na tym, aby wierzyć, mieć nadzieję i kochać w posłuszeństwie Ojcu.

Javier Garrido, OFM