Bez pośpiechu, ale bez zatrzymania
Spotkanie dla dziewczyn w wieku 18 – 35 lat
Betania franciszkańska · Badajoz, Hiszpania
23 – 27 września 2019
Zapisy do 15.09 (WhatsApp: +34 644 891 991 albo badajozclarisas@gmail.com)

Jest możliwość noclegu w weekend przed i po spotkaniu.

Dojazd do Badajoz:

Samolotem do Madrytu, Sewilli albo Lizbony i autobusem do Badajoz. Wydaje się, że najlepiej dotrzeć do nas z Lizbony, bo jest autobus bezpośrednio z lotniska do Badajoz (Avanzabus) albo Flixbus. Można też dojechać autobusem z Madrytu albo Sevilli, a bezpośrednie loty na lotnisko w Badajoz są z Madrytu bądź Barcelony (airnostrum). Trzeba zgrać połączenia.

Jeśli potrzeba dodatkowych informacji, to najłatwiej kontaktować się na ten adres: gosiaszybalska@gmail.com

Trochę o nas:

Jesteśmy wspólnotą kobiet, które szukały i znalazły Tego, który czyni je całkowicie szczęśliwymi, Chrystusa – prawdziwą odpowiedź na wszystkie pytania człowieka i jego przeznaczenie. Nasza wspólnota jest międzynarodowa, są tu siostry z różnych części Hiszpanii, Peru, Kolumbii, Polski i Kenii. Jednoczy nas to samo powołanie do naśladowania Chrystusa i razem zmierzamy do coraz pełniejszego zjednoczenia z Nim.

Jako klaryski należymy do wielkiej rodziny franciszkańskiej i jesteśmy wspólnotą, która przedłuża charyzmat podarowany przez Pana św. Franciszkowi i św. Klarze z Asyżu w XIII wieku.

Nasze życie toczy się wokół czterech priorytetów: modlitwy, życia braterskiego, ubóstwa i misji. Cisza, samotność i klauzura pomagają nam prowadzić życie kon­­tem­­placyjne, które świadczy o tym, że Bóg sam wystarczy, i daje przedsmak życia wiecznego.